Звіт

керівника дошкільного навчального закладу

(ясла-садок) №37 «Ракета»

Черкаської міської ради

Михайленко Лідії Володимирівни

перед колективом працівників, колективом батьків та громадськістю про свою діяльність

за період з травня 2021 року по травень 2022 року

1. Загальна характеристика
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 37 „Ракета” загального типу розпочав свою діяльність з 30 червня 1965 року.
Наш дошкільний заклад розрахований на 11 груп (3 групи для дітей віком від 1,5 до 3-х років,8 груп для дітей віком від 3-х до 6 (7) років).
З 01.09.2021 р. в дошкільному навчальному закладі функціонує 10 груп:
3 групи для дітей віком від 1,5 до 3-х років,
7 груп для дітей віком від 3-х до 6 років.
Режим роботи груп в дошкільному навчальному закладі:
* 9 груп з 10-ти годинним перебуванням;
* 1 група з 10,5 годинним перебуванням.
Проектна потужність – 197 місць.
Станом на 25.02.2022 р. в закладі перебували 196 вихованців. Дітей ясельного віку – 38 ос., садового віку – 158 ос.
У зв’язку із введенням відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 воєнного стану на території України, враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 № 1/3276-22 «Про організацію освітнього процесу», з метою убезпечення всіх учасників освітнього процесу департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради рекомендував припинити освітній процес у закладах дошкільної освіти з 28 лютого 2022 р.
Враховуючи численні запити батьків, діти яких зараховані до закладів дошкільної освіти міста щодо відновлення роботи дошкільних навчальних закладів, керуючись листом МОН України від 02.04.2022р. № 1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», з дотриманням Методичних рекомендацій щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях (лист МОН України від 25.04.2022 №1/4428-22) з 02.05.2022 р. було вирішено відновити функціонування нашого закладу. Прийом дітей до закладу здійснюється за заявами батьків, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури міста.
У своїй діяльності дошкільний навчальний заклад керується:

- Конституцією України,

- Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 року № 21-45-VІІІ;

- Законом України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-ІІІ (зі змінами);

- Положенням про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 року № 86;

- Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234;

- Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227;

- Типовим переліком обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 11.09.2002 року № 509.

- рядом інших чинних нормативно-правових документів.

Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог та специфіки роботи закладу обладнанні необхідні приміщення: групові та спальні кімнати, роздягальні та кімнати гігієни. Предметно-ігрове середовище в усіх приміщеннях для дітей відповідає санітарним, функціональним, естетичним вимогам завдяки спільній роботі в цьому напрямку батьків, вихователів та помічників вихователя.
2. Кадрове забезпечення
Кадрами дошкільний заклад укомплектований повністю, згідно штатного розпису. Працює в закладі – 49 осіб: педагогічних працівників – 22 особи, з вищою педагогічною освітою – 15 осіб, з базовою вищою педагогічною освітою – 3 особи, середню спеціальну освіту мають 4 особи. Обслуговуючого персоналу – 27осіб
Станом на 1 травня 2022 року в закладі працює 2 педагога, які мають кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», 5 педагогів - «спеціаліст першої категорії», 3 педагога -«спеціаліст другої категорії» та 12 педагогів - «спеціаліст» (з них 1 особа має педагогічне звання «вихователь-методист»).
З метою найкращого обслуговування дітей, раціонального використання робочого часу та забезпечення дотримання вимог охорони праці кожному працівнику визначено конкретні посадові обов'язки та вимоги з охорони праці на конкретному робочому місці. Всі працівники одержали під підпис свої посадові інструкції та інструкції з охорони праці. В кожній групі чітко розподілені обов'язки між вихователями та помічниками вихователів, що дозволяє забезпечити належний догляд за дітьми, їхнім вихованням та навчанням. Для продуктивної роботи кожного члена колективу і дошкільного закладу загалом встановлені певні правила поведінки персоналу, що вписані і затвердженні на початку навчального року в «Правилах внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу» та у графіках роботи. Прийнятий та зареєстрований колективний договір, яким регулюються взаємовідносини між адміністрацією та колективом працівників.
3. Медичне обслуговування
Медичне обслуговування та лікувально-профілактичні заходи в дошкільному закладі проводяться згідно із “Порядком медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі ” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 826 від 14.06.2002 року. В нашому закладі медичне обслуговування здійснює сестра медична старша Трубенко Тетяна Пилипівна. Вона протягом року проводить консультування серед працівників та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань, вірусних гепатитів, туберкульозу, кишкових інфекцій, коронавірусної хвороби (СОVID - 2019) та інші. Розроблено заходи спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності, а також роз’яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. В умовах карантину було посилено роботу з дітьми та батьками, щодо попередження захворюваності та розповсюдження коронавірусної інфекції. В закладі прийняті всі запобіжні заходи для уникнення цього захворювання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.
Всі вказівки медичного працівника чітко передаються батькам та фіксуються в відповідних журналах, здійснюються перевірки груп та інших приміщень на виконання санітарно- гігієнічних вимог.
ЗЗа результатами проведеного аналізу наповнюваності груп у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 37 «Ракета» Черкаської міської ради за 2021-2022 н.р. встановлено, що відвідування дітьми закладу згідно списку становить 56% ( ясла – 58 %, сад – 54% ).
Один із напрямків роботи медперсоналу дитячого закладу – це санітарно - просвітницька робота. В батьківських куточках кожної групи протягом навчального року висвітлювалися консультації на теми, які стосуються здоров’я дитини, щеплення, захворювання та ін. Особлива увага педагогами та медичним персоналом приділялась дотриманню «Тимчасового алгоритму дій працівників дошкільного закладу №37 «РАКЕТА» з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)», системності і послідовності в оздоровленні, наступності у роботі медичних працівників та педагогів щодо оздоровлення та контролю за станом їх здоров’я.
Всіма працівниками забезпечувався емоційний комфорт, захист дітей від будь-яких дій, що шкодять здоров’ю дітей, здійснювалось дотримання протиепідемічних заходів щодо поширення коронавірусної інфекції(COVID-19).
4. Організація харчування
Питання організації харчування дітей у дошкільних закладах освіти було і залишається одним з актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються. Значна увага в закладі приділяється харчуванню дітей. Організація харчування дітей здійснюється згідно «Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах», затвердженої наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 № 298/227, Постанови КМ України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у дошкільних та оздоровчих закладах», затверджено наказом МОН та МОЗ України від 01.06. 2005 № 242/249. Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є: енергетична цінність раціону харчування, що відповідає енерговитратам дітей; збалансованість та максимальна різноманітність раціону; технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність; забезпечення санітарно-гігієнічних норм.
В ДНЗ ведеться систематична і планомірна робота, зокрема: організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку); харчування здійснюється згідно з примірним двотижневим меню, яке розроблено технологом Черкаського комерційного технікуму, затверджено директором департаменту освіти та гуманітарної політики та погоджено управлінням Держпродспоживслужби м.Черкаси.; щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складається меню-розкладка окремо для двох вікових груп – дітей віком до 3 років та дітей віком від 3 до 6 років
відповідно до затверджених норм харчування; кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі медичний працівник оцінює якість її приготування, в його присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції для дітей молодшої групи. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів.
Контроль за організацією харчування проводиться адміністрацією дошкільного закладу. Дотримується технологія приготування їжі, виконуються правила збереження продуктів харчування та ведеться документація. Обладнання на харчоблоці в робочому стані і використовується за призначенням, але потребує оновлення вентиляційна система.
Старша медсестра, вихователі груп дошкільного закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках. В куточках для батьків кожний день висвітлюється меню з вказаною вагою кожної страви. На харчоблоці вивішено графік видачі готової продукції для кожної групи, примірна вага порцій. Систематично ведеться документація з питань організації харчування дітей, яка визначена нормативними документами.
Нагадую, що на сьогоднішній день, у м. Черкаси встановлена вартість 1-го дня харчування у дошкільних закладах для дітей:
ясельного віку – 40 грн. 72 коп., батьками 60% - 24,43 грн.
садового віку – 53 грн.18 коп., батьками 60% - 31,91 грн.
Діти пільгових категорій при наявності відповідних підтверджуючих документів, згідно наказу по закладу дошкільної освіти, отримують пільги при оплаті за харчування:

- діти із багатодітних сімей (14 дітей),

- діти із малозабезпечених сімей (12 дітей),

- діти батьків - учасників АТО (14 дітей),

- діти, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО (2 дитини).

За 2021 р. процент виконання норм продуктів харчування: на хліб – 81,5%, масло вершкове – 81,3%, цукор – 59,1%, овочі різні – 63%, фрукти свіжі – 68,3%, м'ясо, м’ясні продукти – 71,5% , рибопродукти – 59,5%, молоко – 50%, сир кисломолочний – 92,2%, сметана – 79,3%, яйця – 69,3%.
На раді дошкільного закладу піднімалося питання харчування, як один з основних факторів здорового способу життя, проводився аналіз харчування.
Також це питання виносилося на обговорення на загальних зборах батьків та колективу. Встановлено чіткий контроль за закладенням продуктів в котли, за виходом готової продукції та за смаковими властивостями їжі. На педагогічних годинах постійно обговорюється питання харчування дітей.
Старша медична сестра закладу контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій. Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.
5. Методична робота
Освітній процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020р. № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», вимог Освітньої програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», Базовим компоненту дошкільної освіти, плану роботи по дошкільному навчальному закладу (ясла-садок) №37 «Ракета» Черкаської міської ради на 2021-2022 навчальний рік.
Річний план на 2021-2022 навчальний рік передбачав вирішення колективом таких завдань:
1. Поліпшити роботу над формуванням мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою мнемотехніки,використовуючи різні види діяльності дошкільників.
2. Активізувати взаємодію педагогів з родинами вихованців у формуванні соціально-громадянської компетентності дітей. Удосконалювати роботу щодо з національно - патріотичного виховання дошкільників засобами української народної гри.
3. Продовжувати формування математичної компетенції дошкільників шляхом використання сучасного дидактичного матеріалу та нових форм діяльності дошкільного закладу в умовах модернізації дошкільної освіти.
Всі ці завдання реалізовувались в різних формах методичної роботи: на семінарських заняттях, педрадах ,на відкритих переглядах, вивчались під час тематичних перевірок.
На жаль, у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні не всі заплановані заходи були проведені, не всі питання були розглянуті.
В дошкільному закладі ведеться належна робота з питань підвищення ділової кваліфікації педагогічних працівників. Згідно перспективного плану курси підвищення кваліфікації при Комунальному навчальному закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» пройшла вихователь Марчук Л.Г., Заболотна Т.В. Були атестовані у 2021-2022 навчальному році такі педагогічні працівники: Заболотна Т.В. (вихователь), Біда М.С. (вихователь).
Педагоги дошкільного закладу брали участь у роботі методичних об’єднань міста (онлайн), де обмінювалися досвідом роботи та знайомилися з новими педагогічними технологіями.
В дошкільному закладі працюють гуртки :

1. «Маленькі майстри» (художньо-естетичний), вихователь Геращенко Ю.В.;

2. «Чарівний світ казок В.О. Сухомлинського», вихователь Каюк Л.О.;

3. «Мрія» ( хореографічний ), музичний керівник Галушка А.В.

В закладі систематично ведеться робота по формуванню у дошкільників особистої безпеки: попередження дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки, профілактика побутового травматизму, основ цивільного захисту. Зусилля колективу спрямовувались в першу чергу на збереження фізичного та психічного здоров’я дітей. Постійно проявляється турбота про безпеку вихованців дошкільного закладу, проводяться заняття, розваги, спортивні змагання між старшими групами, розвиваючі ігри по ПДР та ППБ. Неодноразово організовувались виставки дитячих малюнків на теми „Стихія очима дітей ”, «Безпека на дорозі», «Небезпечний відпочинок».
В квітні кожного року у навчальному закладі проводився Тиждень безпеки дитини. У зв’язку із введенням відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 воєнного стану на території України в квітні 2022 р. наш заклад не виконав ряд запланованих заходів, пов’язаних з Тижнем безпеки дитини.
Більшість батьків вихованців відзначають, що діти із задоволенням відвідують дошкільний заклад, повертаються в гарному настрої додому. Батьків задовольняють педагоги, які працюють з дітьми, в закладі створенні умови для розвитку, навчання і виховання дітей.
Завершується навчальний рік. Ідуть до школи 57 дітей. Станом на 24.02.2022 з них з високим рівнем підготовки 22 дитини, решта (35 дітей) мають достатній рівень знань. Контрольний моніторинг досягнень дітей, на жаль, ми не змогли зробити, але маємо надію, що події в нашій країні суттєво не вплинули на подальшу підготовку дітей до школи.
Працівники дошкільного закладу протягом року тісно працювали з батьками вихованців:
1. Вивчали особливості спілкування в сім’ях з метою здійснення диференційного підходу до кожної дитини.
2. Проводили свята, розваги, батьківські збори (онлайн).
З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: комплект «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль». За відсутністю належного фінансування неможливо достатньо поповнювати бібліотеку методичного кабінету та ігрові осередки в групах
Педагогічний колектив організував життєдіяльність дітей через широке розгортання і збагачення дитячої ігрової діяльності. З метою забезпечення розвивального середовища продовжуємо спільну роботу з батьками по оснащенню відповідним обладнанням та іграшками груп.
6. Фінансово-господарська діяльність
Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази закладу .
М’яким інвентарем: забезпечений згідно «Типового переліку, обов’язкового обладнання».
Посудом: забезпечений частково (потребує заміни та придбання посуд)
Меблями: забезпечений, але потребують частково заміни столи, стільці.
Миючими засобами: забезпечений.
Канцелярськими товарами, посібниками, навчально-методичною літературою дошкільний заклад забезпечений.
Фінансово-господарська діяльність дитсадка здійснюється згідно кошторису. Всі кошти спрямовуються на забезпечення життєдіяльності дитячого закладу, заробітну плату працівників , харчування дітей та на створення комфортних умов для перебування дітей в садочку. Адміністрація дошкільного навчального закладу № 37 «Ракета» дякує Вам, шановні батьки, за допомогу та підтримку в організації обладнання освітнього процесу наших дітей .
В 2021 р. отримали миючі , чистячі та дезинфекуючі засоби, господарчий інвентар:

Назва товару

Кількість

Одиниці

Вартість (грн.)

1.

Засіб для миття посуду

150

л

8 721,00

2.

Засіб для миття скла

15

л

1 454,40

3.

Засіб для миття туалетів та ванної кімнати

100

л

3 636,00

4.

Засіб для прочищення труб

4

кг

172,08

5.

Засіб для чищення посуду

80

кг

5 817,60

6.

Мило господарське тверде

65

кг

3 545,10

7.

Мило-крем рідке дитяче

12

л

727,20

8.

Мило туалетне тверде дитяче без запашника

50

кг

4 725,00

9.

Засіб мийний порошкоподібний для прання виробів дитячого асортименту

100

шт.

4848,00

10.

Чистолайн (антижир)

10

шт.

600,00

11.

Чистолайн WC

10

шт.

660,00

12.

Чистолайн (анти накип)

7

шт.

630,00

13.

Чистолайн (підлога)

10

шт.

660,00

14.

Чистолайн (скло)

10

шт.

600,00

15.

Чистолайн (сода)

10

шт.

600,00

16.

Крем для рук

17

шт.

4080,00

Назва товару

Кількість

Одиниці

1.

Термометри

14

шт.

2.

Антисептик 1 літр

10

шт

3.

Антисептик 3 літр

7

шт.

4.

Засіб дезінфекційний «Саніліт»

16

шт.

5.

Серветки дезінфекційні «НОР-експрес»

35

шт.

6.

Економ DEZ Лайт 1000

155

шт.

7.

Маски

500

шт.

8.

Дез.мийний засіб «Ванна кімната» 0.75 л

8

шт.

9.

Дез. засіб мийний «Чистий посуд»

8

шт.

10.

Дез. мийний засіб «Універсал» 1літр

8

шт.

11.

Дезинфікуючий засіб

42

л

12.

Туалетний папір

403

шт.

13.

Серветки паперові

360

шт.

Гострою залишається проблема витяжки на харчоблок та пральної машини в пральню. Потребує ремонту й сама пральня.
Потрібно продовжувати заміну сантехнічного обладнання в групах № 8, 9. Звичайно ж, потребує капіталовкладень й сама споруда дошкільного закладу.
В 2021 р. по програмі ПСЕР була продовжена робота щодо ремонту фасаду, заміни вікон, дверей, відновлення ґанків. Також подані службові щодо продовження будівництва павільйонів.
Таким чином, можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації, педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливали на результативність роботи дошкільного навчального закладу.
І насамкінець, я хочу висловити особисту подяку всім працівникам за допомогу, активну участь у житті закладу, за чесну, добросовісну працю не лише в рамках посадових обов’язків і робочого часу на користь і благо нашого дошкільного закладу.
Удячна кожному з Вас за співпрацю, за забезпечення можливостей у непростий час воєнного стану. Дуже прикро за світ дорослих людей через те, що дитинство наших вихованців обпалене лихоліттям війни. Але не втрачаємо віри і сили духу! Правда й перемога за Україну!
Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi