Зовнішній вигляд дітей на музичних заняттях

Музичне заняття в дитячому садку проводиться два рази на тиждень в кожній групі. У ці дні діти приходять до музичної зали, де все приготовано для успішного проведення музичного заняття. Для того, щоб дитина могла вільно рухатися під час виконання вправ, танців необхідний відповідний одяг і взуття. Перш за все, взуття повинно бути фіксованим. І зовсім неприпустимо, щоб дитина була в кімнатних капцях. Крім того, через невідповідного для танців взуття, дитина може отримати травму, підвернути ногу і т.д. Взуття для музичних занять - це чешки, які повинні бути за розміром!

На музичних заняттях ми привчаємо дітей «бачити» прекрасне, пробуджуємо інтерес до навколишнього світу і його краси. А як же це зробити, якщо наші дівчатка приходять на заняття неохайні, а хлопчики в невипрасуваному одязі? Дуже важливо, щоб дівчатка були одягнені в спідниці, тому, що інакше їм просто не вдасться привчитися розкривати руками спідничку під час таночків. Це призведе до того, що у них з'явиться звичка тримати руки в повітрі, навіть коли вони будуть в спідниці або платтячку на святі. Хлопчики перед початком заняття обов'язково повинні добре заправити сорочки в шорти, щоб виглядати естетично. Нерідко дитина відмовляється танцювати з тим чи іншим дитиною через те, що він неохайно одягнений. Музичний керівник дає не тільки спеціальне музичні заняття, а й естетичні. Та й самій дитині приємно танцювати, коли він виглядає бездоганно. Допоможіть своїм дітям підібрати зручне взуття і одяг і вони будуть радувати Вас на святах своїми танцями та посмішками.

Ми дуже просимо Вас, дорогі батьки, одягайте дітей по сезону! Чешки або балетки - це спеціальне взуття на час музичних і фізкультурних занять. Дитині необхідне правильне формування стопи. Для цього і носять взуття з чітко фіксованою підошвою. На музичних заняттях діти стають навшпиньки, виконують різні музично - ритмічні рухи, їм потрібна гнучка стопа, тому дітей перевзувають в чешки. Це передбачено санітарними нормами, і, окрім музичних занять і занять з фізичної культури, чешки в дошкільних установах не взувають.

Для профілактики плоскостопості і музичні керівники, і вихователі виконують з дітьми профілактичні вправи: ходьба на п'ятах, навшпиньки, на бічних сторонах ступні. Вдома рекомендуємо: покатати качалку, походити босоніж по масажних килимках, які можна виготовити самостійно - нашити мішечки і наповнити їх піском, горохом, квасолею, горіхами, шишками і так далі; розкласти хутро, поролон, пластикові реп’яшки і так далі; піднімайте пальцями ніг олівець або фломастер.
У балетках дуже важливим є наявність вклеєною на фабриці ортопедичної устілки з супінатором, призначення якої - профілактика виникнення плоскостопості.

Форма одягу для дітей:

Хлопчики: чешки, шорти або штани, зручна сорочка або футболка.

Дівчатка: чешки, спідниця для танців або плаття, акуратна зачіска.